Митр. Василь Липківський.
Проповіді

Це перевидання здійснено коштом Тромси Дмитра Івановича в пам’ять його батьків: Тромси Івана Васильовича (*2 вересня 1884 — †20 грудня 1944) родом із с. Лозовата Ободянської волості, Брацлавського повіту, Кам’янець-Подільської губернії (тепер Вінницька область), який трагічно згинув в с. Бурґвантінґ, і Олександри Афанасієвни (*25 серпня 1885 — †12 грудня 1949) з роду Міхальчук, родом із хутора Каролівка (упокоїлась в Мюнхені). Поховані обоє в с. Бурґвантінґ коло м. Реґен-збурґу (Баварія, Німеччина).

Хай Господь упокоїть їх із праведниками!

Всі права передруку застережені
Братством ім. Митрополита Василя Липківського
і о. Петром Маєвським — власником оригіналів проповідей.

Чистий прибуток призначено на Фонд Митрополита Василя Липківського для служіння Українській Автокефальній Православній Церкві трьома функціями:

  1. Утримувати в доброму стані пам’ятник Митрополита Василя Липківського на цвинтарі в Савт Бавнд Брук.   
  2. Підтримувати студіюючу Богословію молодь, що приготовляє себе до душпастирської праці в У.А.П. Церкві.   
  3. Ширити благовістя про Українську Автокефальну Православну Церкву, відроджену в Києві на всеукраїнському соборі 1921 року.

Добровільні пожертви можна складати на таку адресу:
METROPOLITAN LYPKIVSKYJ FUND No. 3049
UKRAINIAN ORTHODOX FEDERAL CREDIT UNION
P.O. BOX 160, COOPER STATION
NEW YORK, N.Y. 10276–0160

Обкладинка роботи архітектора Юрія Опанасовича Сластіона.

Передмова

Перевидання Проповідей блаженної пам’яті Митрополита Василя Липківського на євангельські теми і апостольські послання «Слово Христове до українського народу» присвячується 1000-літньому ювілеєві Хрещення в Православну Віру Київської Русі-України року Божого 988.

Митрополит Василь Липківський (1864–1938?) був Велетнем Духа, найвизначнішою постаттю релігійно-церковного і національного відродження України в період від 1917 року до його арешту в 1938 році. Точна дата смерті Митрополита Василя невідома. Після арешту доля його невідома і невідомо де спочивають його тлінні останки.

«Проповіді на неділі і свята. Слово Христове до українського народу» перевидаємо за виданням 1969 року Українського Православного Братства імені Митрополита Василя Липківського в Сполучених Штатах Америки.

Перевидання здійснено фотодруком без жадних змін у тексті і мовних поправок.

Перший наклад Проповідей Митрополита Василя давно розійшовся, а потреба в них велика.

Перевидаємо Проповіді з метою, щоб вони були широкодоступні кожному, хто бажатиме ознайомитись з цими неперевершеними зразками релігійно-богословської творчої думки.

Віримо, що ця цінна книга зродить і збудує у читачів непохитну любов до Української Православної Церкви — істинної галузки Христового Виноградника — і ясність розуміння релігійного життя свого народу.

Перевидання здійснено за дозволом Управи Братства імені Митрополита Василя Липківського і його голови О. О. Яременко.

Висловлюємо сердечну подяку всім тим, хто спричинився до виходу у світ цієї книги.

Д. І. Тромса.
Січень 1988 року.
Нью-Йорк, С.Ш.А.